Ćwiczenia na poligonach są bardzo ważne

Na pewno nieraz zastanawialiście się, co robią zawodowi żołnierze, kiedy nie są na żadnych misjach pokojowych, lub nie zostali wysłani na jakikolwiek teren ogarnięty wojną. Odpowiedź jest bardzo prosta. Między innymi ćwiczą na poligonach, aby w razie czego być do tego jak najlepiej przygotowanym. Podobnie jest z zawodowymi strażakami. W końcu oni także najbardziej są widoczni, kiedy gaszą pożary. Nie oznacza to jednak, że poza tymi przykrymi okolicznościami mają cały czas wolne. Aż tak dobrze nie ma. Oczywiście są momenty, w których na przykład grają w karty i czekają na wezwanie do jakiejś akcji. Przeważnie jednak zawodowi strażacy szkolą się i ćwiczą, aby już podczas działań być przygotowanym na wszystkie możliwe ewentualności. Zawodowi żołnierze mają podobnie. Dzięki licznym ćwiczeniom na poligonach mogą osiągnąć naprawdę jeszcze wyższy poziom swoich wszystkich umiejętności. Nie można o tym zapominać. Co dają jeszcze ćwiczenia na poligonach i dlaczego są one naprawdę tak bardzo istotne?

Przede wszystkim można wszystko na spokojnie przećwiczyć. Nie jest bowiem tak, że ktoś może w czasie właściwej akcji nie wiedzieć, co ma dokładnie robić. Wszystko musi chodzić niczym w dobrym, szwajcarskim zegarku. W związku z tym ćwiczenia na poligonach mają naprawdę duże znaczenie. Dowódca może przetestować różne warianty i widzi, na kogo w sytuacjach awaryjnych może najbardziej liczyć. Tego typu ćwiczenia pokazują, do kogo można mieć największe zaufanie. Są bowiem zawodowi żołnierze, którzy nie do końca radzą sobie z presją i im daje się mniej odpowiedzialne zadania. Ćwiczeń na poligonach jest naprawdę mnóstwo. Dzięki temu zawodowi żołnierze na pewno nie mogą narzekać na nudę, ponieważ cały czas dzieje się coś nowego. Niejednokrotnie podczas tego typu zajęć żołnierze są zmuszeni borykać się z błotem, śniegiem, wiatrem deszczem i jeszcze innymi warunkami. Wszystko po to, aby zobaczyć, który żołnierz radzi sobie w każdej sytuacji, a który nie do końca. Takie ćwiczenia na poligonie uświadamiają też niektórym osobom, że nie nadają się one do służby. Wtedy mogą jeszcze zrezygnować. Na prawdziwej wojnie nie ma bowiem miejsca na osoby, które nie są w 100% przekonane o słuszności swoich decyzji podjętych przy wstępowaniu do wojska.

Dobrze przeprowadzone ćwiczenia na poligonie sprawiają, że dany zawodowy żołnierz ma naprawdę duże umiejętności i kwalifikacje. Dzięki temu tacy ludzie mogą skutecznie obronić nasz kraj, choć wypada mieć nadzieję, że do takiej sytuacji nie dojdzie. Polscy żołnierze jednak co jakiś czas są wysyłani na tereny objęte wojną poza granicami naszego kraju. Jeśli nie będą do tego dobrze przygotowani, to czeka ich pewna śmierć. Na pewno zatem na takich zajęciach trzeba być maksymalnie skupionym. Warto dodać, że większość poligonów w naszym kraju powstało jeszcze przed II wojną światową. Dwa największe skupiska poligonów można zlokalizować w Borach Dolnośląskich (w okolicy takich miast jak Bolesławiec, Przemków i Żagań) oraz na Pojezierzu Drawskim i Szczecińskim (w okolicy takich miast jak Szczecinek, Wałcz i Drawsko Pomorskie).

You might also like

Dodaj komentarz