Taktyka – ważna w każdej sprawie, również w żywieniu

Kiedy chcemy zjeść, bądź napić się czegoś zdrowego, często zastanawiamy się, co powinniśmy wybrać i jak to wpleść do naszej diety. Popularna reklama mówi: „Pij mleko, będziesz wielki”. Niektórzy swoim dzieciom powtarzają – pij mleko, a zajdziesz daleko. Takie powtarzanie tak naprawdę nic nie da. Jeżeli chcemy naszemu dziecku przemycać mleko do diety, to najważniejsza jest taktyka. Bez taktyki takie powtarzanie nic nam nie da. Czy jednak mleko jest naprawdę taki zdrowe? Czy przypadkiem naukowcy czegoś przed nami nie ukrywają? Okazuje się, że dla dobra przemysłu mleczarskiego również obmyślono taktykę i nie dopuszcza się do opinii publicznej głosu naukowców, którzy po badaniach doszli do wniosku, że mleko jest zabójcą człowieka, ponieważ może doprowadzić do astmy, raka, zawału oraz, co dziwne, ale może spowodować nasilenie objawów osteoporozy. Jak widać ta taktyka jest doskonała, ponieważ wielu z nas wierzy w to, że mleko jest dobre, szczególnie dla dzieci.

I jak ustosunkować się do badań naukowców, kiedy od dziecka słyszymy, że powinniśmy pić mleko, bo jest zdrowe. Czy aby taktyka marketingowców od mleka jest dla naszego zdrowia dobra? Zaleca się bowiem wypijanie do 3 szklanek białego nektaru dziennie, nawet w dorosłym życiu. Można się o tym przekonać oglądając wiele reklam z udziałem gwiazd. To kolejna taktyka, która nakłania nas do picia mleka. To właśnie one nakłaniały nie tylko dzieci, ale również dorosłych do picia mleka codziennie. W Polsce ruszyła społeczna kampania, w której zachęcano do wypijania dwóch szklanek mleka dziennie. W innych krajach, np. w Stanach Zjednoczonych zachęcano, w podobnej kampanii do wypijania czterech szklanek dziennie.

W Polsce stworzono jedynie kampanię popierającą picie mleka, natomiast w innych krajach stworzono również kontr kampanię. Która taktyka okaże się lepsza?

Słuchając obu stron, zwykły śmiertelnik zaczyna się gubić. Kto tak naprawdę ma rację? Czy osoby uważające, że mleko jest potrzebne w organizmie człowieka i należy codziennie spożywać jego dawkę? Czy może powinniśmy posłuchać naukowców i lekarzy, którzy twierdzą, że picie mleka jest zgubne? Tak naprawdę jak zawsze prawda stoi po środku.

Tak naprawdę każdy człowiek sam powinien zdecydować, co jest dla niego dobre, a co nie. Jeżeli lubimy mleko i produkty mleko pochodne, to nawet, jeżeli ktoś obmyśli najlepszą taktykę, żeby nas zniechęcić do jego picia, to z pewnością mu się to nie uda. Jeżeli zaś nie lubimy mleka, to nikt nie zmusi nas do jego picia. Jak więc widać – każdy ma swój rozum i żadna taktyka nie jest w stanie zakłócić zdrowego myślenia człowieka.

Pamiętajmy, że sami musimy dojść do tego, co jest dla nas najlepsze. Owszem, powinniśmy słuchać opinii fachowców, jednak musimy zdawać sobie sprawę z tego, że wszystko to, co mówią w telewizji, czy też radiu wcale nie musi być prawdą. Może to być tylko czcze gadanie, które ma na celu namieszanie w głowie słuchaczom, telewidzom, czy też czytelnikom. Pamiętajmy – zanim podejmiemy decyzję i posłuchamy tego, co mówią w telewizji – zastanówmy się dwa razy.

You might also like

Dodaj komentarz