Czy zwiększać wydatki na armię w naszym kraju?

Od jakiegoś czasu w mediach trwa bardzo gorąca dyskusja nad przyszłością polskiej armii. Wszystko jest oczywiście związane z tym, że na Ukrainie trwa konflikt zbrojny pomiędzy obywatelami tego kraju, a Rosjanami. Politycy mają różne podejście do tego czy należy się w ten konflikt mieszać. Jedni są zdania, że powinniśmy pomagać Ukraińcom. W końcu to oni zostali zaatakowani, bo Rosjanom zależy na przejęciu ich pewnych ziem. Na pewno cała ta sytuacja jest niepokojąca. Niektórzy politycy zdają sobie z tego sprawę i uważają, że obecność polskich wojsk na tych terenach powinna być oczywistością. Są też jednak rządzący, którzy uważają, że polscy żołnierze nie powinni angażować się w ten spór. Mają oni jednak inne rozwiązanie na tę właśnie sytuację. Otóż uważają oni, że Ukraińcom warto pomóc, ale w inny sposób. Na przykład poprzez przekazanie broni czy po prostu pieniędzy. Bardzo dużo ludzi z kręgów politycznych twierdzi jednak, że w ten konflikt absolutnie nie można się mieszać, ponieważ to tylko osłabiłoby nasze i tak kiepskie relacje z Rosjanami, od której jesteśmy pod pewnymi względami uzależnieni. To wszystko było zaczątkiem dyskusji czy wydatki na naszą armię powinny być zwiększone? W końcu jeśli na Ukrainie jest taka kiepska sytuacja, to niestety ten konflikt może przenieść się też i na nasze ziemie. Teoretycznie na ten moment wydaje się to mało prawdopodobne, ale trzeba być niestety przygotowanym na przeróżne scenariusze.

Tak jak się pewnie domyślacie ludzie podzielili się w tej sprawie na dwa obozy, które mają kompletnie inne zdanie na ten temat. Pierwsza grupa twierdzi, że w obliczu takiej sytuacji jest konieczne, aby wydatki na naszą armię były znacznie wyższe. W końcu niepokojące rzeczy dziejące się na Ukrainie mogą także być też naszym udziałem, bo nigdy nie można przewidzieć, co sobie wymyśli Prezydent Rosji, czyli Władimir Putin. W związku z tym te osoby twierdzą, że musimy mieć silną armię, która w razie czego będzie w stanie odpierać ataki wrogów. Poza tym zwiększone wydatki na armię powinny też przełożyć się na lepiej wyszkolonych żołnierzy. Przecież tylko i wyłącznie ćwiczenia pewnych elementów mogą doprowadzić do tego, że nasza armia będzie naprawdę profesjonalna, a obywatele nie będą się obawiali żadnego konfliktu zbrojnego, ponieważ będzie nas miał kto bronić. Do tego są oczywiście potrzebne pieniądze. Wiadome jest też to, że im więcej gotówki na armię, tym będzie ona miała lepszy sprzęt. To też ma duże znacznie i warto o tym pisać oraz mówić.

Jest też grupa osób, która twierdzi, że wydatki na armię nie powinny być wyższe. Uważają oni, że w razie ataku wrogów wspomoże nas Unia Europejska i wojska państw, które wchodzą w skład tej organizacji. Poza tym wiele osób jest zdania, że są zdecydowanie bardziej pilne wydatki, niż nasza armia. W związku z tym pieniądze powinny być przekazywane bardziej potrzebującym. Są też ludzie zdający sobie sprawę, że jeśli wydatki na armię będą zwiększone, to ktoś na tym będzie musiał stracić i też podważają sens takiego właśnie rozwiązania.

You might also like

Dodaj komentarz